18 می

بررسی پتانسیل های دیجیتال مارکتینگ و دگرگونی دیجیتال

(29 رای‌ها)

در سری مقالاتی که اولین بخش آن را در ادامه مطالعه خواهید کرد قصد داریم به بیان دیدگاه مدیریتی نسبت به دیجیتال مارکتینگ و دگرگونی دیجیتال شرکت ها و کسب و کارها بپردازیم. این سری مقالات بر اساس آخرین آمار و اطلاعات در سال 2016 تهیه شده است.

مروری بر قابلیت های دیجیتال مارکتینگ و تغییر برنامه های دیجیتال
 

همکاری شرکت ها با کانال های دیجیتال، بستگی به قابلیت های آنها در مدیریت تماس با مشتری، دسترسی و تاثیر متقابل و جذب مخاطب هدفمند دارد. وقتی از شرکت ها خواسته شد تا به توانایی های دیجیتال خودشان از 1 تا 5 امتیاز بدهند، اکثر شرکت ها امتیازی بین 1 تا 3  را به خودشان دادند. (تصویر زیر)

آمار دیجیتال مارکتینگ

زمانی دیجیتال مارکتینگ مفید است که بسیاری از فرآیندها و فعالیت های بازاریابی را اجرا کند. امتیاز هر شرکت به قابلیت هایش با توجه به عملکرد و توانایی هایش انجام می شود (تصویر زیر.) 
 

گزارش دیجیتال مارکتینگ  

 امتیازدهی قابلیت های دیجیتال می تواند استفاده اخیر شرکت ها از دیجیتال مارکتینگ را به خوبی نشان دهد و مسیر رسیدن به هدف را تخمین زده و به اولویت بندی پیشرفت های آینده کمک کند. همچنین ضعیفترین فرآیندهایی که برای پیشرفت در آینده مهم هستند، شناسایی و سپس اولویت بندی می شوند. ترسیم یک نقشه، راهی مفید برای نشان دادن مسیر طولانی تغییرات دیجیتال است و همچنین نمی توان در طول یک شب یا بدون سرمایه گذاری کافی به این تغییرات دست یافت.

توصیه های کلیدی و استراتژیک

قابلیت هایتان را محک بزنید و به توانایی های دیجیتال شرکتتان امتیاز دهید و بعد به نحوه ی ارتقای قابلیت هایتان فکر کنید و موردی را برای سرمایه گذاری پیدا کنید. قابلیت هایتان را مشخص کنید و ارتباط خود را با کانال های کلیدی دیجیتال را بیشتر کنید. همه ی کاربران می توانند از پنل مخصوص اعضا برای مرور قابلیت های دیجیتال خودشان استفاده کنند.

نظر کارشناس

بررسی قابلیت های دیجیتال

دنیل رولز[1] مشاور و کارآموز دیجیتال مارکتینگ می گوید: بررسی قابلیت های دیجیتال اهمیت زیادی دارد و با فقدان استراتژی و مهارت های درونی ارتباط مستقیم دارد. سازمان ها به گذشته نگاه می کنند و قابلیت های دیجیتال خودشان را بررسی و عواملی که موجب شکست می شوند و تغییراتی که باید انجام شود را تعیین می کنند. تغییر برنامه های دیجیتال ، نکته ای کلیدی است. باید تفاوت بین جایگاه فعلی شرکتمان و جایگاه ایده آل آن ، مشخص شود. مطمئن نیستم که چه تعداد از موسسات هنوز با این قواعد سر و کار دارند ولی من فکر می کنم این امر بازتابی از نیاز به بررسی قابلیت های دیجیتال شرکتمان و تغییر سازمانی است. بدون ساختارهای بنیادین که فضای خوبی را برای تغییر دیجیتال فراهم می کنند ، هیچ پیشرفتی انجام نمی شود. بسیاری از بازاریابان وقت خود را در رسیدگی به عملکردهای فناوری اطلاعات یا مدیریت خرید می گذرانند و این کارها از پیشرفت دیجیتال مارکتینگ آنها جلوگیری می کند.

برنامه دگرگونی دیجیتال

سازمان هایی که به اهمیت رسانه های دیجیتال و تکنولوژی آینده پی می برند، به دنبال افزایش نرخ تغییر دیجیتال مارکتینگ در تجارت هستند و برنامه هایی را برای تغییر برنامه های دیجیتال می سازند. برای فهم اهمیت تغییر برنامه های دیجیتال ، از چند شرکت سوالاتی پرسیدیم. نتایجی که مشاهده می کنید ، نشان می دهد که بالای یک سوم (30%) تجارت ها، استراتژی تغییر برنامه های دیجیتال را دارند و بسیاری از تجارت ها هنوز به دنبال عرضه ی برنامه های تغییر یافته دیجیتال شرکتشان هستند.

ارائه آمار شرکت های دیجیتالی 

درصد زیادی از سازمان ها هیچ برنامه ای برای تکمیل تغییرات ندارند ، چون آنها فکر می کنند که این نوع از تجارت ها (مانند استارتاپ ها، تجارت های کوچک یا تجارت هایی با سازمان های مجازی آنلاین) نامناسب هستند. تغییر استراتژیک برنامه ها درصد ناچیزی در برنامه ریزی چند ساله ی شرکت ها دارد و در واقع بسیاری از تجارت ها هنوز در حال تغییر هستند و می خواهند اول، دیجیتال باشند و بعد فرآیند تغییر دیجیتال را کامل کنند. 

برگرفته از اسمارت اینسایت

[1] . Daniel Rowles

 

خواندن 431 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 05 خرداد 1395 15:40
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

دانلود

دوست دارین در مورد دوره ها بیشتر بدونین؟

برای دانلود بروشور کامل دوره اصول و مبانی دیجیتال مارکتینگ کلیک کنید
دانلود

دوره های دیجیتال مارکتینگ

  • پیشفرض
  • عنوان
  • تاریخ
  • تصادفی
فراخوانی بیشتر کلید شیفت برای فراخوانی همه فراخوانی همه

درباره آکادمی

اولین آکادمی دیجیتال مارکتینگ در ایران  توسط نماد مارکتینگ در به منظور ارتقا سطح آموزشی و کاربردی اصول دیجیتال مارکتینگ در کسب و کار های متوسط و کوچک SME راه اندازی شد. هدف از راه اندازی آکادمی دیجیتال مارکتینگ کمک به شرکت های کوچک و متوسط در حوزه های مختلف و افزایش سطح دانش و تجربه و آماده سازی آن ها برای ورود به بازار دیجیتال و اینترنتی و جذب مشتریان جدید است. این آکادمی از افراد واجد شرایط با سابقه درخشان در امر بازارهای آنلاین دعوت به همکاری می نماید.

تماس با ما

  • بلوار میرداماد، خیابان رودبار غربی، کوچه باغیانی، پلاک 2 ط همکف
  • ۰۲۱-۸۸۳۵۷۳۱۴
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

با ما همراه باشید